66AK2H12BXAAW2
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type : DSP+ARM®
Product Status : Discontinued at Digi-Key
On-Chip RAM : 12.75MB
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : 66AK2Hx KeyStone Multicore
Clock Rate : 1.2GHz
Voltage - I/O : 0.85V, 1.0V, 1.35V, 1.5V, 1.8V, 3.3V
Supplier Device Package : 1517-FCBGA (40x40)
Mfr : Texas Instruments
Operating Temperature : 0°C ~ 85°C (TC)