B72510T0250K062
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
B72510T0250K062
  • 1
Voltage Rating AC : 25 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 80 A
Surge Energy Rating : 300 mJ
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 67 V
Series : Standard
Voltage Rating DC : 31 VDC
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 250 pF