B72580E1140S262
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
B72580E1140S262
  • 1
Voltage Rating AC : 14 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 800 A
Surge Energy Rating : 2.4 J
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 40 V
Series : MLV-E (automotive)
Varistor Voltage : 24.5 VDC
Voltage Rating DC : 16 VDC
Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Capacitance : 5600 pF