B72207S0750K211
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
B72207S0750K211
  • 1
Diameter : 7 mm
Voltage Rating AC : 75 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 250 A
Surge Energy Rating : 5.9 J
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 200 V
Series : StandardD
Varistor Voltage : 120 VDC
Voltage Rating DC : 100 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 430 pF