QJ8010R4TP
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
QJ8010R4TP
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors TRIACs
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Package : Tube
Voltage - Off State : 800 V
Series : QJxx06xx
Mfr : Littelfuse Inc.
Supplier Device Package : TO-220AB
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 10 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 1.3 V
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 35 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 100A, 120A
Package / Case : TO-220-3
Configuration : Single
Current - Hold (Ih) (Max) : 40 mA
Base Product Number : QJ8010
Triac Type : Standard
Description : TRIAC 800V 10A TO220
Stock : In Stock
Contact Now
TRIAC Standard 800 V 10 A Through Hole TO-220AB